Soccer on TV

Footy on the Telly: October 30-November 5

We endeavor to make these listings as accurate and complete as possible, but matches get cancelled, broadcasters change their listings, we make mistakes, and so on. If you see an error or a new listing that we may have missed, let us know in the comment section and we’ll update the listings. If you have a question about a listing, check the federation, league, team, and/or broadcaster website of the game in question, or a listings website like LiveSoccerTV.com. That’s what we do to make the listings below.

Friday, October 30
2:30pm – Chaves vs Porto II – Sport TV Americas
3:25pm – Rennes vs Paris Saint-Germain – beIN Sports
3:25pm – Deportivo La Coruña vs Atlético Madrid – beIN Sports en Español
3:30pm – Eintracht Frankfurt vs Bayern München – FS2, GolTV, Fox Soccer 2Go, Fox Sports Go
4:30pm – Tondela vs Benfica – Sport TV Americas, Premium Sports, RTP Internacional, NGSN
4:30pm – UTC Cajamarca vs César Vallejo – Peru Magico
7:00pm – Paraná vs Macaé – PFC Internacional
7:30pm – Carolina RailHawks vs Indy Eleven – ESPN3, WatchESPN, NASL Live
8:00pm – Barcelona vs Aucas – Ecuavisa Internacional, NGSN
8:10pm – Godoy Cruz vs Colón – YouTube, NGSN
8:10pm – Sarmiento vs Nueva Chicago – YouTube, TyC Sports, NGSN
8:15pm – LDU Quito vs Deportivo Quito – Ecuador TV, NGSN
9:30pm – Querétaro vs Monterrey – Univision Deportes
9:30pm – Cafetaleros De Tapachula vs Atlético San Luis – GolTV
11:30pm – Tijuana vs Pumas UNAM – Azteca America
11:30pm – Deportivo Tepic vs Alebrijes de Oaxaca – GolTV

Saturday, October 31
7:30am – CSKA Moskva vs Ufa – NGSN
8:25am – Birmingham City vs Wolverhampton Wanderers – beIN Sports, beIN Sports en Español
8:30am – Celtic vs Aberdeen – Fox Soccer Plus, Fox Soccer 2Go
8:45am – Chelsea vs Liverpool – NBCSN, NBC Sports Live Extra, Telemundo, SiriusXM FC
10:00am – Zenit St. Petersburg vs Mordovia Saransk – NGSN
10:30am – Werder Bremen vs Borussia Dortmund – FS2, GolTV, Fox Soccer 2Go, Fox Sports Go
10:30am – Schalke 04 vs Ingolstadt – Fox Soccer Plus, Fox Soccer 2Go, Fox Deportes
10:30am – Augsburg vs Mainz 05 – Fox Soccer 2Go
10:30am – Hertha Berlin vs Borussia Monchengladbach – Fox Soccer 2Go
10:30am – Köln vs Hoffenheim – Fox Soccer 2Go
10:55am – Real Madrid vs Las Palmas – beIN Sports, beIN Sports en Español
11:00am – Crystal Palace vs Manchester United – NBCSN, NBC Sports Live Extra
11:00am – Swansea City vs Arsenal – USA Network, NBC Sports Live Extra, NBC Universo, SiriusXM FC
11:00am – Manchester City vs Norwich City – NBC Sports Live Extra, Premier League Extra Time
11:00am – Newcastle United vs Stoke City – NBC Sports Live Extra, Premier League Extra Time
11:00am – Watford vs West Ham United – NBC Sports Live Extra, Premier League Extra Time
11:00am – West Bromwich Albion vs Leicester City – NBC Sports Live Extra, Premier League Extra Time
11:00am – Colo Colo vs Universidad Chile – TV Chile
12:00pm – Hapoel Tel Aviv vs Maccabi Tel Aviv – Israeli Network
12:15pm – Sporting Braga vs Belenenses – Sport TV Americas, Premium Sports
12:55pm – Juventus vs Torino – beIN Sports, RAI Internazionale
1:10pm – Villarreal vs Sevilla – beIN Sports en Español
1:30pm – Wolfsburg vs Bayer Leverkusen – FS2, Fox Soccer 2Go, Fox Sports Go, Fox Deportes
1:30pm – Groningen vs PEC Zwolle – NGSN
1:30pm – Inti Gas vs Deportivo Municipal – Peru Magico
2:30pm – União Madeira vs Porto – Sport TV Americas, Premium Sports, NGSN
2:45pm – Ajax vs Roda JC – NGSN
2:45pm – Excelsior vs Vitesse – NGSN
3:00pm – São Paulo vs Sport Recife – GolTV, PFC Internacional
3:00pm – Mushuc Runa vs LDU Loja – Ecuador TV
3:25pm – Getafe vs Barcelona – beIN Sports, beIN Sports en Español
3:30pm – Belgrano vs Estudiantes – YouTube, NGSN
3:45pm – Internazionale vs Roma – RAI Internazionale
3:45pm – De Graafschap vs PSV Eindhoven – NGSN
4:00pm – Atlanta Silverbacks vs Ottawa Fury – WatchESPN, ESPN3, NASL Live
4:10pm – Gimnasia La Plata vs Atlético Rafaela – YouTube, NGSN
4:15pm – Jaguares de Córdoba vs Patriotas Boyacá – RCN Nuestra Tele
4:45pm – Sporting CP vs Estoril – Sport TV Americas, Premium Sports, NGSN
5:00pm – Racing vs Nacional – GolTV, Poipes
5:05pm – Real Sociedad vs Celta de Vigo – beIN Sports en Español
5:30pm – Avaí vs Cruzeiro – PFC Internacional
6:00pm – Vélez Sarsfield vs River Plate – YouTube, NGSN
6:20pm – Unión Santa Fe vs San Martín San Juan – YouTube, NGSN
6:30pm – Cortuluá vs Once Caldas – RCN Nuestra Tele
7:00pm – New York Cosmos vs Tampa Bay Rowdies – WatchESPN, One World Sports, NASL Live
7:00pm – Cruz Azul vs Veracruz – Univision Deportes
7:30pm – Racing Club vs Crucero del Norte – YouTube, NGSN
8:00pm – Minnesota United vs San Antonio Scorpions – ESPN3, WatchESPN, NASL Live
8:10pm – Newell’s Old Boys vs Lanús – YouTube, NGSN
8:45pm – Atlético Nacional vs Millonarios – RCN Nuestra Tele
9:00pm – Tigres UANL vs Santos Laguna – Univision Deportes
9:00pm – Sport Loreto vs Real Garcilaso – Peru Magico
10:30pm – Morelia vs Dorados – Azteca America
11:00pm – León vs Club Atlas – NBC Universo, NBC Deportes En Vivo Extra
11:00pm – Chiapas vs Puebla – Univision Deportes

Sunday, November 1
6:00am – Krylya Sovetov vs Krasnodar – NGSN
6:25am – Fiorentina vs Frosinone – beIN Sports, beIN Sports en Español, RAI Internazionale
6:30pm – ADO Den Haag vs Feyenoord – NGSN
7:30am – Hibernian vs Rangers – Fox Soccer Plus, Fox Soccer 2Go
8:30am – Everton vs Sunderland – NBCSN, SiriusXM FC
8:30am – Anzhi vs Rubin Kazan – NGSN
8:30am – Heerenveen vs Cambuur – NGSN
8:30am – Utrecht vs Twente – NGSN
8:55am – Genoa vs Napoli – beIN Sports, RAI Internazionale
9:30am – Stuttgart vs Darmstadt 98 – FS2, GolTV, Fox Soccer 2Go, Fox Sports Go
9:55am – Espanyol vs Granada – beIN Sports en Español
10:45am – AZ vs NEC – NGSN
10:55am – Monaco vs Angers – beIN Sports
11:00am – Southampton vs AFC Bournemouth – USA Network, NBC Sports Live Extra, NBC Universo, SiriusXM FC
11:00am – Kuban Krasnodar vs Lokomotiv Moskva – NGSN
11:15am – Cienciano vs Alianza Lima – Peru Magico
11:30am – Hamburger SV vs Hannover 96 – FS1, Fox Soccer 2Go, Fox Sports Go, Fox Deportes
11:30am – Independiente del Valle vs El Nacional – NGSN
11:30am – Spartak Moskva vs Ural – NGSN
12:00pm – Universidad Católica vs Emelec – NGSN
12:10pm – Sporting Gijón vs Málaga – beIN Sports en Español
1:00pm – Toluca vs Club América – Univision, Univision Deportes
1:30pm – Quilmes vs Huracán – YouTube, NGSN
1:30pm – Unión Comercio vs Universidad San Martín – Peru Magico
2:00pm – U-17 World Cup Quarterfinal – FS1, Fox Sports Go, NBC Deportes En Vivo Extra
2:15pm – Boavista vs Marítimo – Sport TV Americas, Premium Sports
2:25pm – Real Betis vs Athletic Bilbao – beIN Sports en Español
2:30pm – Brazil vs Nigeria (U-17 World Cup Quarterfinal) – FS2, Telemundo
2:40pm – Lazio vs Milan – beIN Sports, RAI Internazionale
3:00pm – DC United vs New York Red Bulls – ESPN, ESPN Deportes, MLS Live, SiriusXM FC
3:00pm – Jacksonville Armada vs Fort Lauderdale Strikers – ESPN3, WatchESPN, NASL Live
4:00pm – Banfield vs Rosario Central – YouTube, NGSN
4:00pm – Boca Juniors vs Tigre – YouTube, NGSN
4:00pm – San Lorenzo vs Temperley – YouTube, NGSN
4:00pm – Peñarol vs Villa Teresa – GolTV, Poipes
4:00pm – Bragantino vs Mogi Mirim – PFC Internacional
4:00pm – Uniautónoma vs Atlético Huila – RCN Nuestra Tele
4:00pm – Universitario vs Sport Huancayo – Peru Magico
4:30pm – Audax Italiano vs Santiago Wanderers – TV Chile
5:00pm – Portland Timbers vs Vancouver Whitecaps – ESPN, ESPN Deportes, MLS Live, SiriusXM FC
5:30pm – Croatia vs Mali (U-17 World Cup Quarterfinal) – FS2, Telemundo, Fox Sports Go, NBC Deportes En Vivo Extra
6:00pm – Chivas de Guadalajara vs Pachuca – UniMás, Univision Deportes
6:00pm – Deportes Tolima vs Junior – RCN Nuestra Tele
6:30pm – América Mineiro vs Paysandu – PFC Internacional
7:00pm – Montreal Impact vs Columbus Crew – FS1, Fox Soccer 2Go, Fox Sports Go, MLS Live, SiriusXM FC
7:30pm – Aldosivi vs Independiente – YouTube, NGSN
8:00pm – Boyacá Chicó vs Deportivo Cali – RCN Nuestra Tele
9:30pm – Seattle Sounders vs FC Dallas – FS1, Fox Sports Go, MLS Live, SiriusXM FC

Monday, November 2
9:00am – Amkar Perm vs Terek Grozny – NGSN
11:30am – Rostov vs Dinamo Moskva – NGSN
12:00pm – Deportivo Cuenca vs River Plate – NGSN
1:00pm – Chievo vs Sampdoria – beIN Sports, RAI Internazionale
2:55pm – Palermo vs Empoli – beIN Sports, beIN Sports en Español, RAI Internazionale
3:00pm – Tottenham Hotspur vs Aston Villa – NBCSN, NBC Sports Live Extra, SiriusXM FC
3:00pm – Paços de Ferreira vs Vitória Guimarães – Sport TV Americas, Premium Sports
3:30pm – Ecuador vs Mexico (U-17 World Cup Quarterfinal) – FS2, NBC Universo NBC Deportes En Vivo Extra
6:00pm – Arsenal vs Defensa y Justicia – NGSN
6:30pm – Belgium vs Costa Rica (U-17 World Cup Quarterfinal) – FS2, Fox Sports Go, NBC Universo, NBC Deportes En Vivo Extra
7:10pm – Argentinos Juniors vs Olimpo – YouTube, NGSN

Tuesday, November 3
10:00am – Astana vs Atlético Madrid – FS1, ESPN3, Fox Soccer 2Go, Fox Sports Go, Fox Deportes
2:45pm – Borussia Monchengladbach vs Juventus – ESPN2, Fox Soccer 2Go
2:45pm – Manchester United vs CSKA Moskva – FS1, Fox Soccer 2Go, Fox Sports Go
2:45pm – Real Madrid vs Paris Saint-Germain – FS2, Fox Soccer 2Go, Fox Sports Go, ESPN Deportes
2:45pm – Benfica vs Galatasaray – ESPN3, Fox Soccer 2Go
2:45pm – PSV Eindhoven vs Wolfsburg – ESPN3, Fox Soccer 2Go, Fox Deportes
2:45pm – Sevilla vs Manchester City – Fox Soccer 2Go
2:45pm – Shakhtar Donetsk vs Malmö FF – ESPN3, Fox Soccer 2Go

Wednesday, November 4
2:45pm – Roma vs Bayer Leverkusen – ESPN2, Fox Soccer 2Go, Fox Deportes
2:45pm – Bayern München vs Arsenal – FS1, ESPN Deportes, Fox Sports Go
2:45pm – Barcelona vs BATE – Fox Soccer 2Go
2:45pm – Chelsea vs Dynamo Kyiv – Fox Soccer 2Go
2:45pm – Gent vs Valencia – ESPN3, Fox Soccer 2Go
2:45pm – Maccabi Tel Aviv vs Porto – ESPN3, Fox Soccer 2Go
2:45pm – Olympiakos Piraeus vs Dinamo Zagreb – ESPN3, Fox Soccer 2Go
2:45pm – Olympique Lyonnais vs Zenit St. Petersburg – ESPN3, Fox Soccer 2Go
9:50pm – Copa MX Final – ESPN Deportes

Thursday, November 5
11:00am – Qarabağ vs Monaco – FS2, Fox Sports Go
11:00am – Beşiktaş vs Lokomotiv Moskva – Fox Soccer Plus
1:00pm – Rubin Kazan vs Liverpool – FS1, Fox Sports Go
1:00pm – Borussia Dortmund vs Qabala – FS2, Fox Sports Go
1:00pm – Celtic vs Molde – Fox Soccer Plus
1:00pm – Ajax vs Fenerbahçe – Fox Soccer 2Go
1:00pm – Club Brugge vs Legia Warszawa – Fox Soccer 2Go
1:00pm – Dinamo Minsk vs Villarreal – ESPN Deportes, Fox Soccer 2Go
1:00pm – Groningen vs Slovan Liberec – Fox Soccer 2Go
1:00pm – Krasnodar vs PAOK – Fox Soccer 2Go
1:00pm – Napoli vs Midtjylland – Fox Soccer 2Go
1:00pm – Olympique Marseille vs Sporting Braga – Fox Soccer 2Go
1:00pm – Sion vs Bordeaux – Fox Soccer 2Go
1:00pm – Viktoria Plzeň vs Rapid Wien – Fox Soccer 2Go
3:05pm – Tottenham Hotspur vs Anderlecht – FS1, Fox Sports Go
3:05pm – Sparta Praha vs Schalke 04 – FS2, Fox Sports Go
3:05pm – Lech Poznań vs Fiorentina – Fox Soccer Plus
3:05pm – Asteras Tripolis vs APOEL – Fox Soccer 2Go
3:05pm – Athletic Bilbao vs Partizan – ESPN Deportes, Fox Soccer 2Go
3:05pm – Augsburg vs AZ – Fox Soccer 2Go
3:05pm – Belenenses vs Basel – Fox Soccer 2Go
3:05pm – Lech Poznań vs Fiorentina – Fox Soccer 2Go
3:05pm – Rosenborg vs Lazio – Fox Soccer 2Go
3:05pm – Saint-Étienne vs Dnipro Dnipropetrovsk – Fox Soccer 2Go
3:05pm – Skënderbeu Korçë vs Sporting CP – Fox Soccer 2Go
3:30pm – U-17 World Cup Semifinal – FS2, Telemundo, NBC Deportes En Vivo Extra
6:00pm – Aucas vs Deportivo Quito – NGSN
6:00pm – El Nacional vs Universidad Católica – NGSN
6:00pm – Emelec vs Deportivo Cuenca – NGSN
6:00pm – Independiente del Valle vs Mushuc Runa – NGSN
6:00pm – LDU Loja vs LDU Quito – NGSN
6:00pm – River Plate vs Barcelona – NGSN
6:30pm – U-17 World Cup Semifinal – FS2, Fox Sports Go, NBC Universo

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

%d bloggers like this: