Soccer on TV

Footy on the Telly, March 14-March 20

We endeavor to make these listings as accurate and complete as possible, but matches get cancelled, broadcasters change their listings, we make mistakes, and so on. If you see an error or a new listing that we may have missed, let us know in the comment section and we’ll update the listings.

Friday, March 14
4:30am – Sydney vs Brisbane Roar – Fox Soccer 2Go
3:30pm – Reims vs Olympique Marseille – beIN Sports, Univision Deportes, beIN Sports Play, Sirius XM FC
3:30pm – Augsburg vs Schalke 04 – GolTV, My German TV
3:45pm – Kilmarnock vs Celtic – Fox Soccer Plus, Fox Soccer 2Go
4:00pm – Getafe vs Granada – beIN Sports en Español, beIN Sports Play
9:30pm – Querétaro vs Toluca – ESPN Deportes, Azteca America
10:30pm – Leones Negros vs Altamira – GolTV
10:30pm – Universidad Guadalajara vs Altamira – Mexico TV

Saturday, March 15
2:30am – Western Sydney Wanderers vs Adelaide United – Fox Sports 2, Fox Soccer 2Go
4:45am – Central Coast Mariners vs Newcastle Jets – Fox Soccer Plus, Fox Soccer 2Go
8:45am – Hull City vs Manchester City – NBCSN, Sirius XM FC
10:00am – Palermo vs Brescia – RAI Internazionale
10:30am – Borussia Dortmund vs Borussia Monchengladbach – GolTV, My German TV
10:30am – Eintracht Braunschweig vs Wolfsburg – My German TV
10:30am – Hertha BSC vs Hannover 96 – My German TV
10:30am – Hoffenheim vs Mainz 05 – My German TV
10:30am – Werder Bremen vs Stuttgart – My German TV
11:00am – Sunderland vs Crystal Palace – NBCSN
11:00am – Everton vs Cardiff City – NBC Sports Live Extra, Premier League Extra Time, DirecTV, Sirius XM FC
11:00am – Fulham vs Newcastle United – NBC Sports Live Extra, Premier League Extra Time, DirecTV
11:00am – Southampton vs Norwich City – NBC Sports Live Extra, Premier League Extra Time, DirecTV
11:00am – Stoke City vs West Ham United – NBC Sports Live Extra, Premier League Extra Time, DirecTV
11:00am – Swansea City vs West Bromwich Albion – NBC Sports Live Extra, Premier League Extra Time, DirecTV
11:00am – Leicester City vs Blackpool – beIN Sports, beIN Sports Play
11:00am – Levante vs Celta de Vigo – beIN Sports en Español, beIN Sports Play
11:30am – Lille vs Nantes – TV5Monde, Univision Deportes
12:00pm – Unión Comercio vs Inti Gas – Peru Magico
12:05pm – Tristán Suárez vs Atlanta – TyC Sports
1:30pm – Aston Villa vs Chelsea – NBCSN, NBC Sports Live Extra, Sirius XM FC
1:30pm – Bayern Munich vs Bayer Leverkusen – GolTV
1:30pm – St. Johnstone vs Ross County – Fox Soccer Plus
1:40pm – Vitesse vs PSV Eindhoven – ESPN3
2:15pm – Sport Huancayo vs UTC Cajamarca – Peru Magico
2:55pm – Palmeiras vs Ponte Preta – ESPN3
3:00pm – Málaga vs Real Madrid – beIN Sports, beIN Sports en Español, beIN Sports Play
3:00pm – Palmeiras vs Ponte Preta – PFC Internacional
3:00pm – Tigre vs Godoy Cruz – TyC Sports
3:30pm – Wanderers vs Nacional – GolTV
3:45pm – Hellas Verona vs Internazionale – RAI International, Sirius XM FC
4:00pm – Philadelphia Union vs New England Revolution – CSN, Univision Deportes, MLS Live
4:00pm – New York Red Bulls vs Colorado Rapids – MLS Live, MLS Direct Kick
4:25pm – Boavista vs Botafogo – PFC Internacional
4:30pm – Seattle Sounders vs Toronto FC – NBCSN, NBC Sports Live Extra, Sirius XM FC
4:30pm – César Vallejo vs Cienciano – Peru Magico
5:00pm – Atlético Madrid vs Espanyol – beIN Sports, beIN Sports en Español, beIN Sports Play
5:10pm – Belgrano vs Olimpo – TyC Sports
6:48pm – Italy vs Zambia (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
6:48pm – Ghana vs Korea (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
7:00pm – Cruz Azul vs Tijuana – Univision
7:00pm – Veracruz vs Club Atlas – Univision Deportes
7:30pm – San Lorenzo vs Colón – TyC Sports
8:30pm – Houston Dynamo vs Montreal Impact – MLS Live, MLS Direct Kick
8:30pm – Sporting Kansas vs FC Dallas – MLS Stream of the Week, MLS Live, MLS Direct Kick
8:30pm – Universitario vs Universidad San Martín – Peru Magico
9:00pm – Santos Laguna vs Pachuca – Galavision
9:00pm – Monterrey vs Morelia – Univision Deportes
9:48pm – Costa Rica vs Venezuela (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
9:48pm – Germany vs Canada (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
10:30pm – San Jose Earthquakes vs Real Salt Lake – MLS Live, MLS Direct Kick
11:00pm – Chiapas vs América – Univision Deportes

Sunday, March 16
1:00am – Melbourne Heart vs Wellington Phoenix – One World Sports, Fox Soccer 2Go
7:30am – Atalanta vs Sampdoria – RAI Internazionale
8:30am – Fortuna Düsseldorf vs St. Pauli – My German TV
8:30am – Greuther Fürth vs Union Berlin – My German TV
8:30am – Sandhausen vs Arminia Bielefeld – My German TV
9:30am – Manchester United vs Liverpool – NBCSN, Telemundo, NBC Sports Live Extra, Sirius XM FC
10:00am – Milan vs Parma – beIN Sports, beIN Sports en Español, RAI Internazionale, beIN Sports Play, Sirius XM FC
11:30am – NAC Breda vs Ajax – GolTV
12:00pm – Tottenham Hotspur vs Arsenal – NBCSN, Mun2, NBC Sports Live Extra, Sirius XM FC
12:00pm – Barcelona vs Osasuna – beIN Sports, beIN Sports en Español, beIN Sports Play
12:00pm – San Simón vs Juan Aurich – Peru Magico
12:48pm – New Zealand vs Paraguay (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
1:50pm – Puebla vs Tigres UANL – ESPN Deportes, Azteca America
2:00pm – Sevilla vs Real Valladolid – beIN Sports en Español, beIN Sports Play
2:00pm – Pumas UNAM vs Atlante – Univision, Univision Deportes, El Rey Network
2:00pm – Gimnasia La Plata vs Estudiantes – TyC Sports
2:15pm – Los Caimanes vs Melgar – Peru Magico
3:00pm – Portland Timbers vs Chicago Fire – UniMás
3:00pm – Penapolense vs Corinthians – GolTV
3:45pm – Genoa vs Juventus – RAI Internazionale
3:45pm – Mexico vs Colombia (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3, Univision Deportes
3:48pm – Spain vs Japan (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
4:00pm – Paris Saint-Germain vs Saint-Étienne – beIN Sports, beIN Sports Play
4:00pm – Real Sociedad vs Valencia – beIN Sports en Español, beIN Sports Play
4:10pm – Newell’s Old Boys vs Racing Club – TyC Sports
4:30pm – Sporting Cristal vs Alianza Lima – Peru Magico
5:15pm – Boca Juniors vs Argentinos Juniors – GolTV
6:48pm – China vs Nigeria (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
7:00pm – Chivas USA vs Vancouver Whitecaps – MLS Live
7:00pm – Chivas de Guadalajara vs León – UniMás, Univision Deportes
8:30pm – All Boys vs River Plate – TyC Sports

Monday, March 17
2:00pm – Torino vs Napoli – beIN Sports, beIN Sports en Español, beIN Sports Play
2:15pm – Real Garcilaso vs León de Huánuco – Peru Magico
2:50pm – Hapoel Tel Aviv vs Maccabi Tel Aviv – Israeli Network
4:00pm – Roma vs Udinese – beIN Sports, RAI Internazionale, beIN Sports Play
4:00pm – Nacional vs Benfica – RTPi
5:00pm – Villarreal vs Athletic Club – beIN Sports en Español, beIN Sports Play
6:10pm – Lanús vs Quilmes – TyC Sports

Tuesday, March 18
6:30am – Pohang Steelers vs Shandong Luneng – One World Sports
2:05pm – Nueva Chicago vs Los Andes – TyC Sports
3:45pm – Chelsea vs Galatasaray – Fox Sports 1, Fox Soccer 2Go
3:45pm – Real Madrid vs Schalke 04 – Fox Sports 2, Fox Deportes, Fox Soccer Plus, Fox Soccer 2Go
6:30pm – Oeste vs Portuguesa – PFC Internacional
6:48pm – Ghana vs Germany (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
6:48pm – Venezuela vs Zambia (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
7:55pm – Copa MX Playoffs – ESPN Deportes
8:05pm – Chacarita Juniors vs Deportivo Morón – TyC Sports
9:48pm – South Korea vs Canada (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
9:48pm – Costa Rica vs Italy (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
9:55pm – Copa MX Playoffs – ESPN Deportes
10:00pm – Tijuana vs LA Galaxy – Fox Sports 2, , Univision Deportes, Fox Soccer 2Go
11:15pm – Santos Laguna vs Anzoátegui – Fox Deportes

Wednesday, March 19
4:30am – Western Sydney Wanderers vs Kawasaki Frontale – One World Sports
3:45pm – Manchester United vs Olympiakos Piraeus – Fox Sports 1, Fox Deportes, Fox Soccer 2Go
3:45pm – Borussia Dortmund vs Zenit St. Petersburg – Fox Sports 2, Fox Soccer Plus, Fox Soccer 2Go
6:48pm – New Zealand vs Spain (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
6:48pm – Mexico vs China (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
7:55pm – Copa MX Playoffs – ESPN Deportes
8:00pm – Toluca vs San Jose Earthquakes – Fox Sports 2, Univision Deportes
9:00pm – León vs Emelec – Fox Deportes
9:48pm – Paraguay vs Japan (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
9:48pm – Colombia vs Nigeria (U-17 Women’s World Cup) – ESPN3
9:55pm – Copa MX Playoffs – ESPN Deportes
10:00pm – Cruz Azul vs Sporting Kansas City – Fox Sports 2, Univision Deportes

Thursday, March 20
1:00pm – Anzhi vs AZ – Fox Soccer 2Go
2:00pm – Benfica vs Tottenham Hotspur – Fox Sports 1, Fox Soccer 2Go, Sirius XM FC
2:00pm – Valencia vs Ludogorets – Fox Sports 2, Fox Soccer 2Go
2:00pm – Fiorentina vs Juventus – Fox Soccer Plus, ESPN Deportes, Fox Soccer 2Go, Sirius XM FC
2:00pm – Viktoria Plzeň vs Olympique Lyonnais – Fox Soccer 2Go
4:05pm – Napoli vs Porto – Fox Sports 1, Fox Soccer 2Go, Sirius XM FC
4:05pm – Real Betis vs Sevilla – Fox Sports 2, ESPN Deportes, Fox Soccer 2Go, Sirius XM FC
4:05pm – Salzburg vs Basel – Fox Soccer Plus, Fox Soccer 2Go
8:50pm – Horizonte vs Fluminense – PFC Internacional
10:00pm – Árabe Unido vs Alajuelense – Univision Deportes, Fox Soccer Plus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

%d bloggers like this: